B2B Türleri

B2b yazılımın türleri bulunmaktadır. İlki ürün tabanlı b2b yazılımıdır. Bu yazılım fiziki bir ürün alış ve satışında kullanılmaktadır.

İkinci bir türü ise servis tabanlı olan b2b yazılımdır. Bu yazılımda fiziki ürünler değil firmalara çözüm üreten ürünler firma hizmetlerine odaklı ürünler yer almaktadır. Reklam ya da pazarlama gibi işleri bulunan firmalar bu ürünün vermiş olduğu hizmet için örneklerdir.

Diğer bir ürün türü ise yazılım tabanlı b2b yazılımıdır. Bu yazılım türünde firmalara ihtiyaç duydukları özel yazılımlar üretilmektedir. Yönetim, pazarlama, iletişim gibi yazılımlar firmaların istedikleri şekilde özel olarak üretilmektedir.

B2b sistemleri ile firmalar geleneksel ticaret yönteminden ziyade dijital ticaret yöntemini seçmekte ve bu şekilde daha çok kişiye hitap edebilmektedir. Yeni kitlelere yeni insanlara ulaşmak b2b yazılımları ile yapılan satışlar ile daha kolay bir hale getirilmiştir.

Ticarette marka olan firmalar e ticareti de elden bırakmayarak markalarının daha da duyulmasını ve daha evrensel bir hale gelmesini istemektedir. Bunun için de evrensel bir kitlesi olan internet üzerinden satışlar yapabilmektedir.

E-ticaretin yanı sıra firmalar online pazarlara da katılabilmekte ve online Pazar yerlerinde de satışlarını yaparak isimlerini duyurabilmektedir.

Üstelik bu şekilde online Pazar yerlerinde firmalar toptan satışlar da yapabilmektedir. E-ticaret ile yapılan satışlar tek bir ülkeye değil birden fazla ve çok uzak ülkelere bile hitap edebilmekte ve bu şekilde firmaların isimleri bu ülkelerde de anılabilmektedir. Bu sebeplerden dolayı b2b yazılım oldukça ilgi gören bir yazılım

Demoyu İncele

B4B Demo | B2B Demo

 

B4B sistemi ve B2B sistemlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak ve tüm özellikleri size anlatmamız için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

×